جرایم سایبری

بخش انرژی ایران باید هدف حمله‌ سایبری قرار گیرد

یک مقام ارشد سابق صهیونیستی روز یکشنبه گفت که در هرگونه نبرد محتمل آینده با ایران و حزب‌الله، باید زیر ساخت‌های انرژی آن‌ها را هدف گرفت.

به نوشته روزنامه «جروزالم پست» «ایهود شینرسون» فرمانده سابق «یگان ۸۲۰۰ » یکی از یگان‌های اطلاعاتی ارتش  (رژیم) اسرائیل و مسئول گردآوری پیام‌های اطلاعاتی و رمزگشایی آن‌ها، در نشست امنیتسایبری که در سرزمین های اشغالی درحال برگزاری است،«بخش انرژی» را ستون اصلی اقتصادی و شریان اصلی حیاتی دولتی نامید.

وی در این زمینه گفت:«بر اساس اصول اخلاقی نباید به زیرساخت‌های آبی، غذایی، بهداشتی حمله کنیم. ما نباید به خاطر تاثیر پروانه‌ای (اثرهای شدید پسا حمله ،به بانک‌ها حمله کنیم. یازده سپتامبر بعدی در بخشسایبری، بخش انرژی است.

پیشتر یک ژنرال ارتش رژیم صهیونیستی مدعی شده بود که ارتش روزانه با هزاران حمله سایبری مواجه است که اغلب آن‌ها توسط ایران و یا با هماهنگی این کشور انجام می‌شود. وی همچنین گفته بود که توانایی سایبری ایران هر روز درحال بهبود است.

«ناداف پادان» رئیس اطلاعات، ارتباطان و کنترل امنیت سایبری فرماندهی ارتش اسرائیل در این زیمنه اظهار داشت: «ایران حمله‌های خود به اسرائیل را با استفاده از هم پیمانان خود مثل حزب الله لبنان افزایش داده است.»

وی گفت:« آن‌ها یک ابرقدرت و یک دولت هنرمند در زمینه سایبری نیستند اما  به مراتب توانایی خود را بهبود بخشیده‌اند.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن